کارگاه‌های مدیریت

رویدادها و کارگاه‌های مدیریتی ویژه کسب و کارهای کوچک
مدرس: استاد فریبرز ذبیحیان

Small-business
  هشت قدم بنیادین تا راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک SME
۳ ساعت

یکی از معضلاتی که گرینبان‌گیر علاقمندان به داشتن فعالیت‌های اقتصادی شخصی هستند این است  که غالباً بدرستی نمی‌دانند به … چکار کنند. مجموعه دوره‌های آموزشی که به صورت مستمر برگزار می‌شود با هدف … افراد دارای انگیزه کارآفرینی است که تحت عنوان: مراحل راه‌اندازی، مدیریت، بازاریابی و فروش واحدهای کسب و کارهای کوچک  که به نام SME هم شناخته می‌شوندبرگزار می‌گردند.

مدیریت بحران
با مدیریت بحران از شرایط غیرقابل پیش بینی نجات پیدا کنید
۳ ساعت

چه مصیبت و چه بحران هر دو برای یک کسب و کار زیانبار هستند، اما با هم تفاوت بسیار دارند.یک مصیبت حرفه‌ای رخدادی است که در آن لطمات بزرگی به یک کسب و کار وارد می‌شود و … اما بحران در یک کسب و کار، رسیدن به نقطه‌ای فوق العاده خطرناک است. آماده بودن به معنی داشتن … در صورت داشتن برنامه‌ریزی درست، در زمان بروز مصیبت می‌توانید طبق برنامه با این مصیبت روبرو شوید. …

انگیزش فردی
انگیزش فردی و تأثیر آن در توسعه و پیشرفت اقتصاد
۳ ساعت

یکی از دلایل عقب ماندگی کشورهای درحال توسعه مانند ایران نسبت سایر کشورها … لازم برای پیشرفت و متعاقب آن پایین بودن سطح گرایش به کارآفرینی و توسعه است، و از طرفی دیگر همین پایین بودن انگیزه تأثیر بسزایی در مسایل اقتصادی، عملکرد مؤسسات، … رکن پیشرفت هر جامعه که نیروی انسانی مولد و دارای انگیزش‌های است، به این جهت وارد بحث “انگیزش فردی و تأثیر آن در توسعه و پیشرفت اقتصاد و کارآفرینی در جوامع ” خواهیم شد.

موفقیت در فروش در یک بازار کساد
موفقیت در فروش در یک بازار کساد !
۳ ساعت

اگر به دنبال فروش بیشتر در بازار کساد و راکد هستید، خوب توجه کنید!
اینکه اعتقاد داشته باشید اقتصاد درحال رکود است یانه، بیشتر به این بستگی دارد که … باشید و یا اینکه اوضاع موجود ا قتصادی مستقیما تا …  نقش داشته باشد. اگر اوضاع راکد اقتصادی شما را نگران می‌کند ، بهتر است … اگر همواره کالا و خدمات شما متناسب با … ، مطمئنا درشرایط رکود اقتصادی درمقایسه با بقیه ازگردش نسبی بهتری برخوردار خواهد بود ،چون فروش آنچه که به کالا یا خدمات لوکس شهرت دارد در چنین وضعیتی به حداقل می رسد…

شناخت مشتری
۵ راهکار خلاقانه در افزایش فروش
۳ ساعت

گام اول: مشتری خود را بشناسید.
با نگاهی به جایگاه مشتری‌تان، این پرسش‌ها را از خود بپرسید: او کیست، شغلش چیست و به چه چیز احتیاج دارد، دنبال چه بهتر شدن‌هایی است،  ارزش‌های او چیست،  اگر نمی‌دانید، بپرسید! اگر دوباره این پرسش‌ها را از خود بپرسید، به آسانی می‌توانید حدس بزنید …. پس پژوهش‌های بازار خود را ادامه دهید: با پرسش مستقیم از مشتریان ، …. «پژوهش‌های بازار» فقط ویژه مشتریان بیرونی نیست و جهت بازارهای دیگر هم موثر است … ، بازار شما امکان دارد کارمندان ، همکاران یا حتی همسر شما باشد …

خلاقیت در فروش
خلاقیت در فروش ؛ با ارزش‌ترین سرمایه رقابتی
۳ ساعت

باید بدانید که مهمترین و ارزشمند ترین سرمایه برای رقابت با رقبا ایجاد خلاقیت و ابتکار در فروش و یا بازاریابی است. برای کسب و کار خود باید استلال های بسیار زیادی داشته باشید. برای ورود و شروع رقابت در دنیای کسب‌وکار نیاز به برترین عملکرد، قوه مالی مناسب، و شم بسیار خوب در تکنولوژی دارید. این درحالی است که دارا بودن هوش تجارتی و درست بینی برای مواجه با فشارهای هر روزه در دنیای رقابت لازم می باشد، اما واقعیت این است که خلاقیت باعث می شود که … و این بهترین سرمایه در رقابت می باشد،  همه شرکت‌ها باید بدانند که با … لازم را ایجاد کنند تا در … .

فروش مؤثر
سه راهکار برای فروش مؤثر
۳ ساعت

راهکار شماره ۱: الگوهای ذهنی مخاطب را به هم بریزید
سوالات، بحث‌های متفرقه و واقعیت‌های اجتماعی را پیش بکشید. به این ترتیب ذهن مخاطب تحریک می‌شود و سلول های خاکستری مغز به فعالیت وادار می‌شوند. الگوهایی که در ذهن قرار دارد، از بین می‌رود و حواس مخاطب متمرکز می‌شود. پرسیدن سوال بسیار مفید است زیرا ذهن را در حالت پاسخگویی و آمادگی در می‌آورد. تأثیر روانی راهکار شماره ۱ همین است که ذهن مخاطب را تحریک می‌کند تا برای شنیدن حرف‌های شما آماده شود…

ایده برتر برای بازاریابی و افزایش فروش

۶۵ ایده برتر برای بازاریابی و افزایش فروش
۳ ساعت

 یکی از مشکلاتی که اکثر افراد برای شروع کسب و کارشان با آن سر و کار دارند، داشتن ایده‌های … در عین حال، افراد زیادی نیز ایده‌های بسیار جالب و خلاقانه ای در سر دارند اما … و از شکست خوردن هراس دارند. … از سالیان سال پیش این امر در بین عموم افراد انجام می‌شده و… ۶۵ ایده برای بازاریابی و افزایش فروش را در یک مقاله جمع آوری کرده ایم. این ایده‌های افراد بزرگ و موفق در … و خواندن آن برای تمام افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار و یا فعالیت های بازاریابی را دارند، توصیه می‌شود…

خصوصیت فروشنده حرفه‌ای موفق

۱۲ خصوصیت فروشنده حرفه‌ای موفق
۳ ساعت

اگر تجربه فروش چیزی را داشته باشید، حتماً تائید می‌نمایید که برای فروش موفق یک کالا ۳ عامل کلیدی وجود دارد : ۱- دانش کافی از کالا  ۲- علاقه به فروش  ۳- …، باید دقت نمایید، همه افراد این ۳ عامل را باهم ندارند. جمله‌ای است که می‌گوید : فروشندگان موفق، …. البته که همیشه این‌گونه نیست. بی‌شک، … که با آموزش و کسب تجربه شکوفا خواهند شد. در ادامه به بیان خصوصیات یک فروشنده می‌پردازیم، خصوصیاتی که با آموزش و تقویت، یک فرد مستعد به یک فروشنده حرفه‌ای موفق تبدیل می‌گردد.

اشتباهات فروش

 اشتباهات فروش
۳ ساعت

قبل از اینکه سراغ صحبت اصلی مان برویم، لازم می‌دانم به نکته ی مهمی اشاره کنم: استفاده نادرست از کلمه بازاریابی به جای کلمه فروش. با احترام به تمام همکاران و متخصصان عرصه بازاریابی و فروش، باید بگویم که …، این دو کلمه به اشتباه بجای یکدیگر استفاده می‌شوند، به ویژه، واژه بازاریابی که اغلب بجای فروش بکار برده می‌شود. بازاریابی و فروش …. بازاریابی که عمدتاً مرحله‌ای پیش از واردات یا تولید محصول است، بطور خلاصه، به فرآیند بازارسنجی و ارزیابی … و سنجش میزان و حجم استقبال مشتریان و نیازِ آنها از این محصول یا خدمات اشاره دارد…

راه‌های ازدست دادن مشتری

۱۰ روش برای از دست دادن مشتری
۳ ساعت

بدون مشتری ما در هیچ کسب و کاری جایگاهی نداریم  و بسیاری از فروشندگان ندانسته به یکی از روش هایی که به آن اشاره خواهیم کرد مشتری را از خود می رانند که باعث شگفتی است. …بعضی مواقع درک اینکه چه عواملی باعث رونق یک کسب و کار می شود کمک بزرگی برای سرپا نگه داشتن آن است و همینطور خواهید دانست چه کارهایی را در زمان سرمایه گذاری … و اولین عامل در رونق یک کسب وکار مشتری است. در این مقاله ۵ راه برای … که بهتر است آنها را بدانید برای حفظ مشتریان از انجام آنها خود داری کنید.

روانشناسی رفتار مشتریان 01

  روان‌شناسی رفتار مصرف کننده
۳ ساعت

 یکی از گرایش‌های پرطرفدار در علم روان‌شناسی‌ست و طی سال‌های اخیر، توجه بسیاری از صاحب‌نظران، تولیدکنندگان و موسسات خدماتی را به‌خود جلب کرده‌. مواردی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین زمینه‌های این رشته، که میشه به اون‌ها اشاره کرد عبارتند از:  توقعات، سلیقه‌ها و نیازهای مصرف‌کننده یا مشتریان. به کمک این علم، می‌تونیم از طریق شناسایی رفتار مصرف‌کننده، عوامل موثر در گزینش مارک کالاها رو موردبررسی قرار بدیم و نیز عوامل فرهنگی و اجتماعی موثر بر تصمیم‌گیری مصرف‌کننده را تحلیل کنیم.

Management-information-systems
Management Information System (MIS)
سیستم‌های اطلاعات مدیریت
۳ ساعت

سیستمی مبتنی بر رایانه است که برای کاربرانی با نیازهای مشابه اطلاعات را در دسترس قرار می‌دهد.کاربران معمولا افراد رسمی یک سازمان هستند. آنچه که در گذشته اتفاق افتاده است را توصیف می‌کند. بر بازده عملی تمرکز می‌کند. به مدیران کمک می‌کند که “کارها را درست انجام دهند.”

knowledge worker
Knowledge Worker System (KWS)
سیستم دانش کاربران
۳ ساعت

دانش ورزها را حمایت می‌کند. داده‌ورزها  data worker را حمایت می‌کند.  کارکنان فنی و حرفه‌ا‌ی گفته می‌شود که کار آنها مبتنی بر اطلاعات است یا به عبارتی کار اصلی آنها توسعه و استفاده از دانش می‌باشد. عموماً دانشمندان و مهندسان و مدیران فناوری در یک سامانه، به عنوان دانشورز شناخته می‌شوند.

management-control-systems
Transaction Processing System TPS
سیستم کنترل فعالیت‌های سازمان
۳ ساعت

سیستمی است که فعالیت‌های ابتدایی و تراکنش سازمان را کنترل می‌کند. این سیستم سرعت فعالیت‌های تجاری را افزایش می‌دهد و هزینه کارهای دفتری را کاهش می‌دهد. در اواسط دهه ۱۹۵۰برای کنترل تراکنش‌های معمول و نگهداری پایگاه‌های داده استفاده شد. برای اولین بار از ماشین‌های punched card برای پردازش اطلاعات استفاده شد.

Subsystems of the Accounting Information System style 2
Accounting Information System (AIS)
سیستم‌های اطلاعات حسابداری
۳ ساعت

حرکت اطلاعات در هر سازمان به دو صورت “TOP-Down(بالا و پایین) و “Bottom-UP(پایین و بالا) است که در جریان اطلاعاتی بالا به پایین هدف‌های سازمان را مدیر عالی آن سازمان ابلاغ می‌کند. این ابلاغ به پایینترین رده هر سازمان نیز می‌رسد و همه افراد باید خود را با آن هماهنگ و همراه کنند، به طور مثال هنگامی که سیاست و جهت‌گیری بانک به سمت جذب منابع ارزان قیمت گرایش می‌یابد، …

executive-information-system
Executive Information System (EIS)
سیستم های اطلاعات اجرایی
۳ ساعت

سیستم‌های اطلاعات مدیران ارشد: EIS  نوع خاصی از DSS است که به تصمیم گیری در سطوح بالای سازمانی کمک می‌کند. EIS به مدیران سطح بالای سازمان تصویر دقیقی از عملکرد سازمان و خلاصه‌ای از فعالیت‌های رقبا را نشان می‌دهد. کار کردن با این سیستم راحت است و اطلاعات را به گونه‌ای ارائه می‌دهد که به راحتی بصورت گراف، نمودار و … قابل دریافت می‌باشند. 

Decision Support System
Decision Support System (DSS)
سیستم‌های پشتیبان تصمیم-تصمیم یار
۳ ساعت

یک سیستم اطلاعاتی است که یک مدیر یا گروه کوچکی از مدیران را در حل یک مشکل نیمه ساختیافته با فراهم کردن اطلاعات یا دادن پیشنهاد یاری می کند و امکان ارتباط آسان بین کاربر و سیستم را فراهم می کند. اولین بار در سال ۱۹۷۱ توسط  Scott Morton و  Gorry ابداع شد.