کارابانو در همشهری محله

کارابانو در همشهری محله

کارابانو در همشهری محله

فریبرز ذبیحیان، مدیر و مؤسس انجمن کارآفرینان فنی و حرفه‌ای، مدرس ارشد و طراح طرح‌های کارآفرینی و اشتغالزا که سال‌ها در سازمان فنی و حرفه‌ای کشور فعالیت داشته اقدام به راه‌اندازی شبکه کسب و کار خانگی «کارابانو» کرده است…

۱۳۹۶/۰۷/۲۳

 فریبرز ذبیحیان، مدیر و مؤسس انجمن کارآفرینان فنی و حرفه‌ای، مدرس ارشد و طراح طرح‌های کارآفرینی و اشتغالزا که سال‌ها در سازمان فنی و حرفه‌ای کشور فعالیت داشته اقدام به راه‌اندازی شبکه کسب و کار خانگی «کارابانو» کرده است. پایگاهی که تمام حقوق مادی و معنوی آن متعلق به انجمن کارآفرینان فنی و حرفه‌ای و هلدینگ هم‌افزایی ارتباطات همت است و می‌گوید از طریق این شبکه کسب و کار بانوان بهبود می‌یابد. به گفته ذبیحیان، اینجا قرار است بانوان دانش و مهارت‌های خود را با هم به اشتراک بگذارند و از طریق همین سامانه تولیدات خود را هم عرضه و بازاری برای کسب و کارشان پیدا کنند.

 آموزش تفکر سیستماتیک
شبکه کسب و کار خانگی کارابانو، همان‌طور که از اسمش پیداست، گروه هدفش بانوان است. ذبیجیان می‌گوید: «من حدود ۲۸ سال است در زمینه کارآفرینی فعالیت می‌کنم و همواره موضوعی که من را آزار می‌داده دیدن بانوانی است که در غرفه‌ها و نمایشگاه‌ها شرکت می‌کنند و نقاط ضعف کلیدی و مشکلات زیادی دارند. در بررسی‌هایم به این نتیجه رسیدم که بانوان در زمینه کارآفرینی اطلاعات جامعی نداشته و در نهایت به اطلاعات و بازار کار به حد کافی دسترسی ندارند. از طرفی به دلیل ناآشنایی با قوانین و نداشتن اطلاعات مهارتی کافی ‌درصد کمی از آنها موفق می‌شوند و مابقی با مشکلات بسیاری مواجه هستند.» او درباره راهکاری که پیدا کرده می‌گوید: «ابتدا باید به این افراد یاد داد که هویت واقعی خود را پیدا کنند و اطلاعات را از منابع درست دریافت کنند و بعضاً از اطلاعات نادرست که موجب گمراهی شخص می‌شود دوری کنند تا بتوانند با انگیزه سالم و جهت‌دار به ‌کار خود ادامه دهند که این موضوع نیازمند تفکر سیستماتیک و برنامه‌ریزی است.»

 کسب مهارت و فروش کالا
ذبیحیان به پشتوانه فعالیت‌های گسترده‌ای که در سازمان فنی و حرفه‌ای داشته به ریزه‌کاری‌ها هم آشناست. می‌گوید: «اعضا، متناسب با مهارت و توانایی‌شان دسته‌بندی می‌شوند. سپس می‌توانند از آموزش‌های مدیران مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای در شاخه‌های مختلف فن‌آوری اطلاعات، هنرآشپزی، صنایع‌دستی، پرورش گل و گیاه، گیاهان دارویی و… بهره‌بگیرند.» در واقع فرد می‌تواند ضمن دریافت آموزش‌های اصولی و رفع اشکال، محصولات خود را در فضای مجازی در معرض فروش قرار دهد. همچنین بانوان دیگری نیز می‌توانند فروش محصولات را بر عهده بگیرند تا هر فردی بدون دغدغه، در حوزه کار خود، یعنی تولید، بازاریابی و فروش و آموزش فعالیت کند.»

 مدرسان با تجربه
آموزش و ارائه نکات مهم در شروع کسب و کار، مدیریت، تولید، بازاریابی و فروش محصولات و آشنایی با شیوه‌های برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان و امکان برقراری ارتباط مستقیم و بی‌واسطه مشتریان و مصرف‌کنندگان با مدیریت واحدهای کسب و کار، برخی از امکانات پیش روی اعضا است. همچنین تلاش بر این است که در چنین فضایی آموزش‌های لازم برای آشنایی بانوان با قوانین کسب و کار ارائه می‌شود اما برای حضور در کارگاه فیزیکی و حضور در نمایشگاهای مختلف هم آماده می‌شوند. برای صادرات کالاهای با کیفیت هم چاره‌اندیشی شده است. اما مدرسانی که قرار است در این فضا آموزش بدهند یا رفع اشکال کنند چه ویژگی باید داشته باشند؟ ذبیحیان پاسخ می‌دهد: «همه مدرسان را از افراد با تجربه سازمان فنی و حرفه‌ای و آموزش و پرورش انتخاب کرده‌ایم. اگر دیگر بانوان هم آموزش‌هایی در پایگاه قرار دهند یا قصد فعالیت در حوزه آموزش را داشته باشند مطالب ارسالی از سوی آنها بررسی شده و پس از تأیید منتشر می‌شود و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.»

 مادرها و مادربزرگ‌ها
هر بانویی که از هنر یا دانشی برخوردار باشد می‌تواند رایگان عضو شود و خدمات دریافت کند. حتی اگر مادربزرگی، هنری دارد یا نکته خاصی درباره آشپزی می‌داند با کمک اطرافیانش می‌تواند آن مطلب را با نام خودش منتشر کند. در نهایت کارابانو، این امکان را می‌دهد تا چند نمونه از عکس کارهای خود را در سایت قرار داده و برای خود، مشتری جذب کنید.

تغییر روش کاسبی
کسب و کارهای سنتی همیشه مشتریان خودش را داشته و دارد اما واقعیت این است که در آینده‌ای نه چندان دور بخش زیادی از کسب و کارهای سنتی هم به فضای مجازی وابسته می‌شود. این گزارش شما را با نوعی از کسب و کار اینترنتی آشنا می‌کند ولی قبل از ورود به فضای مجازی، خودتان باید دقیق درباره آن محیط مجازی تحقیق و سپس اقدام کنید.

انتخاب نام تجاری
انتخاب یک نام تجاری مناسب، برای کسب و کار شما مهم است و کارشناسان مواردی را گوشزد کرده‌اند که برخی از آنها را برای‌تان انتخاب کرده‌ایم:

  •   نام شما نباید مشابه نام رقبا و یا نزدیک به آن باشد زیرا اولاً مشتریان سردرگم می‌شوند و شما را پیدا نمی‌کنند و ثانیاً ممکن است شرکت‌های رقیب از شما شکایت کنند.
  •   هر چقدر اسم شرکت کوتاه‌تر باشد، به یاد ماندنی ترخواهد بود.
  •   اسم باید به آسانی و به وضوح قابل تلفظ باشد.
  •   نام شما باید متمایز و در ارتباط با تصویری باشد که مایلید از کسب و کار خود ارائه دهید.
  •   با توجه به ثبت اسم شرکت شما در کتاب‌های اطلاع‌رسانی همچون ۱۱۸، اگر اسم شما با نخستین حروف الفبا آغاز شود، در صدر فهرست شرکت‌ها قرار خواهید گرفت.
  •   یک نکته اینکه نهایتاً هرکارآفرین باید بداند که اغلب کالاها و خدمات به خودی خود به فروش نمی‌رود. شاخص ویژه‌ای برای این مطلب وجود دارد. اقتصاد دانی خبره قاعده‌ای را به‌عنوان یک اصل ارائه داده است که به قانون ۲۰ تا ۸۰ معروف است. این اصل بیانگراین مطلب است که اگر ۲۰% از کسب و کارها به ارائه خدمات مشغول باشند، ۸۰% دیگر درگیر خدمات فروش و تبلیغات هستند.
  •   بنابراین بهتراست به مطالعه موردی در مورد روش‌های تبلیغات و فروش برای کسب و کارخود بپردازید.

به اشتراک گذاری پست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *