نوشته‌ها

بازگشت به نوشته‌ها

اهمیت ایجاد خلاقیت در دنیای کسب و کار برای تولید، بازاریابی و فروش بیشتر

 

در همین اواخر یکی از شرکت های معروف تولیدی پوشک بچه برای ارائه بسته‌بندی جدید، مصرف‌کنندگان را به خلاقیت ترغیب می کند. به این صورت که با همکاری گروه خلاقیت جمعی، این برند یک مسابقه جهانی ترتیب داده است و در آن افراد خلاق را دعوت و نظرات و ایده‌های آنها را جهت ایجاد تجربه مناسب در خرید، جابجایی، نگه داری و استفاده از این پوشک‌ها جمع آوری می کند. ظرف مدت ۲۴ روز، این سازمان ۸۰ طرح و ایده جدید از ۳۹ کشور دنیا را بدست آورده و تصمیم دارد به ۳ طرح خلاقانه و برتر از ۳ کشور چین، کلمبیا و فیلیپین جایزه دهد.

شخصی به نام سو میلز، کارشناس قسمت محصولات مربوط به کودکان در همین شرکت  می گوید: «جمع آوری ایده های نو و جدید از خود  مصرف‌کنندگان خلاق بسیار با اهمیت و مهم است به دلیل اینکه می توان نیاز‌های مصرف‌کنندگان را بدون داشتن هر گونه محدودیت برآورده کرد. در چنین شرایطی می توانیم مناسب ترین روش تحقق این امر را دریابیم و این یعنی خلاقیت و ابتکار در تولید، فروش و یا بازاریابی.

سوال اینجاست که آیا خلاقیت مصرف‌کننده توانایی از بین بردن فاصله نوآوری را دارد؟

عموما بر این باورند که در زمان های دشوار داشتن ابتکار و خلاقیت برای کنترل اوضاع لازم است

همه شرکت‌ها نیاز به افرادی دارند که نه تنها محصولاتشان را توسعه دهند، بلکه جهت وارد بازار کردن آنها و ترویج‌شان در بین مصرف کنندگان آن محصول داری افکار مبتکر و خلاق باشند.

سازمان‌ها می توانند از راه تولید جمعی و با پیدا کردن طرح ها و ایده‌های نو از بین  مصرف‌کنندگان و کارمندان به موج های وسیعی از متفکران و مبتکران دست پیدا کنند تا قادر باشند روش ‌هایی برای حل مشکلات  با بهره‌گیری از ابتکار و خلاقیت در محصولات یا برند، پیشنهاد دهند. این درحالی است که وظیفه تبدیل این طرح ‌های جدید به فعالیت‌هایی اجرایی بصورت محصولات آماده ارائه در دست مشتریان بعهده فروشندگان شرکت ها می باشد این روش برای یافتن ایده‌های مبتکرانه از میان مردم، راهکاری مناسب برای هر شرکت می باشد، تا هم از مقاومت درونی در مقابل تغییر دوری کند و هم  خلاق و مبتکرانه عمل کند.

کلیه سازمان هایی که در دنیای امرزو تمایل به کسب و کار دارند همان هایی هستند که متوجه این امر شده اند جمع آوری ایده از میان مشتریان به کرات ساده تر از خلق‌کردن آنها ست و این موضوع به این معنی است به دنبال افکار خلاقانه خارج از چهارچوب سازمانی خود باشید و آنها را عملی کنید.

social position advance

این نوشته را به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به نوشته‌ها